/Świąteczne dodatki do łazienki

Świąteczne dodatki do łazienki

Dekorując nasz dom na święta, myślimy zazwyczaj o salonie, kuchni czy sypialni, nie biorąc pod uwagę łazienki. Nic bardziej mylnego! W każdej łazience powinno się znaleźć miejsce na takie akcenty, tak aby każde z pomieszczeń miało świąteczny nastrój. Przedstawiamy kilka inspiracji, które stworzą szczególną atmosferę we wnętrzu naszej łazienki.

Klasyczne motywy

Stroiki, ozdoby, figurki czy wieńce – te tradycyjne bożonarodzeniowe dekoracje od lat cieszą się niesłabnąca popularnością. Naturalny wieniec ze świeżych, pachnących gałązek świerku znajdzie swoje miejsce nad toaletą. Elegancki, ręcznie wykonany stroik postawimy na półce, a całości mogą towarzyszyć urocze figurki elfów, mikołajów i skrzatów ustawione na parapecie lub będące elementem stroika. Możliwości klasycznego udekorowania naszej łazienki jest mnóstwo! Niebanalnym detalem będzie też pachnący susz owocowy z laską cynamonu i anyżem.

Atmosfera blasku

Świąteczne dodatki to przede wszystkim światełka w różnej postaci. W łazience doskonale sprawdzą się świeczniki w kształcie choinki lub bombki. To także idealna przestrzeń na wszelkiego rodzaju papierowe lampiony z zimowymi akcentami jak śnieżynki, bałwanki i gwiazdki. Świąteczne światełka znajdą też swoje zastosowanie w postaci klimatycznej świecącej girlandy lampek wokół lustra, którą możemy przyozdobić czerwonymi lub ciemnozielonymi wstążkami. Skoro o barwach mowa…

Tradycyjne kolory

Czerwień, ciemna zieleń i złoto – to ponadczasowe, klasyczne kolory świąt Bożego Narodzenia. Złote odcienie oznaczają światło i blask, głęboki czerwony to symbol krwi i serca – miłości rodzinnej, a zielony to oznaka nadziei. Jak zaprosić świąteczne barwy do swojej łazienki? Wykorzystując do tego praktyczne akcesoria łazienkowe. Takie akcesoria oferuje marka Sealskin. W kolekcjach Brave oraz Mind znajdziemy eleganckie i minimalistyczne dozowniki na mydło, mydelniczki, kubeczki na szczoteczki do zębów oraz szczotki toaletowe. Dostępne są w odcieniu kojącej butelkowej zieleni – tak jak igły świeżego świątecznego świerku lub jodły. W ciemnozielonej aurze nie zapomnijmy o przytulnym wykończeniu w postaci miękkiego, przyjemnego w dotyku dywanika Sealskin Aztec o szmaragdowym odcieniu. W zestawieniu z bożonarodzeniowymi stroikami oraz tworzącymi niezwykłą atmosferę światełkami nasza łazienka jest gotowa na tegoroczne święta.