/Usuwanie Subitu

Usuwanie Subitu

Subit to nazwa handlowa produktu, który jest mieszaniną asfaltów oraz wypełniaczy w postaci włókien, mączki, plastyfikatorów, a ponadto rozpuszczalników. Produkt ten w latach 80. oraz 90. XX wieku stosowany był powszechnie w budownictwie. Obecnie uznawany jest za niebezpieczny dla zdrowia.

Dlaczego subit jest szkodliwy?

Substancja uznawana jest obecnie za wysoce niebezpieczny dla zdrowia. Produkty pochodzące z przeróbki węgla mogą powodować emisję szkodliwych dla zdrowia związków organicznych do powietrza wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych, w których zostały użyte. Naukowcy udowodnili, że produkty pochodzące z przeróbki węgla są niekorzystne dla zdrowia. Z tego powodu nie jest obecnie stosowany w budownictwie. Niestety znajduje się w wielu budynkach budowanych w latach 80. oraz 90. XX wieku. Można go skutecznie usunąć. Istnieją firmy wyspecjalizowane w tym.

Na czym polega usuwanie subitu?

W momencie stwierdzenia występowania substancji pochodzących z przeróbki węgla w środku pomieszczeń biurowych, mieszkalnych bądź oświatowych, eksperci zalecają przeprowadzić remont generalny podłóg. Obecnie stosowane są 2 metody usuwania subitu. Pierwsza z nich jest chemiczna i polega na użyciu specjalnego rozpuszczalnika, który rozpuszcza substancje. Jest ona jednakże dość uciążliwa i nierzadko pozostawia ślady w postaci częściowego wniknięcia zastosowanego rozpuszczalnika w podłogę. 

Metody

Istnieje też metoda mechaniczna, która pozwala na całkowite pozbycie się toksycznej substancji z powierzchni podłogi poprzez szlifowanie bądź frezowanie do betonu. Tego typu praca wymaga dobrego zabezpieczenia przed pyłem. Potrzebne jest przede wszystkim zastosowanie profesjonalnego kombinezonu oraz maseczki z filtrem substancji toksycznych. Dlatego usuwanie subitu przeprowadzane jest najczęściej przez wyspecjalizowane do tego firmy, który mają niezbędny ekwipunek. Zastosowanie specjalistycznego sprzętu, w tym odkurzacza przemysłowego pozwala usunąć substancje metodą bezpyłową, co jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem.

Odwiedź stronę www: https://usuwaniesubitu.com