/W jaki sposób usunąć pęknięcia na ścianach?

W jaki sposób usunąć pęknięcia na ścianach?

Z powodu działalności górniczej lub zbyt dużego natężenia ruchu samochodowego w ścianach budynków powstają brzydkie pęknięcia. Mają one negatywny wpływ na estetykę pomieszczeń, a czasem nawet na bezpieczeństwo. Co czynić, gdy takie problemy już się uwidoczniły?

Skuteczne metody na pęknięcia w ścianach

Jeśli doszło wyłącznie do powierzchownych zniszczeń, każdy będzie w stanie samodzielnie usunąć pęknięcia na ścianach. Masa szpachlowa w zupełności wystarczy, aby pozbyć się ich całkowicie. Należy jednak wybrać odpowiedni typ produktu, gdyż nie powinno się mieszać gipsu z cementem. Do naprawy głębokich i szerokich pęknięć lepiej nie podchodzić samodzielnie, gdyż można dalej pogłębić problem. Optymalnym wyjściem będzie firma budowlana, która nie tylko naprawi ściany, ale najpierw także dokładnie zbada, jak rozległe są faktyczne zniszczenia wewnątrz murów. Fachowcy mają sposoby na „załatanie” nawet bardzo dużych ubytków w ścianach. Pamiętajcie, że jeśli winowajcą zniszczeń jest komercyjna firma z okolicy, to ona musi pokryć wszystkie wydatki związane z remontem.

Nagłe pojawienie się pęknięć może być szokujące dla właściciela nieruchomości, lecz w większości przypadków zjawisko to nie jest związane z poważniejszym zagrożeniem dla budynku.