/Wszystkie oblicza szuflad

Wszystkie oblicza szuflad

Szuflada szufladzie nierówna. Na rynku dostępnych jest dziś wiele systemów różniących się estetyką, sposobem montażu i dodatkowymi funkcjonalnościami. Jakimi? Co oferują nowoczesne systemy szuflad i które wybrać? Oto 4 najpopularniejsze propozycje marki REJS.

Systemy szuflad to jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań meblowych. Lista ich zalet jest długa. Zapewniają łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy i ułatwiają ich organizację, pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce, łatwo je utrzymać w czystości, a do tego można je idealnie dopasować do wystroju wnętrza. Szuflady sprawdzają się w kuchniach, ale też w łazienkach, sypialniach i garderobach, pokojach dzieci i nastolatków, a także biurach i obiektach użyteczności publicznej.

Mało tego, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom mogą służyć do zadań specjalnych. – Dobrym przykładem są nowe szuflady z automatycznym dociągiem z linii Maxima PURO, które wysuną się same po otworzeniu tradycyjnego, osadzonego na zawiasach frontu szafki. Specjalny mechanizm gwarantuje cichy i płynny ruch, a przede wszystkim wygodę użytkowania. Dostępna w dwóch kolorach szuflada ma 8 cm wysokości, a jej maksymalne obciążenie wynosi 20 kg. To idealne miejsce na ekspres do kawy albo Thermomix. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu firmy REJS.

Różnorodność dostępnych systemów szuflad, sprawia, że wybór tego najlepszego i najbardziej odpowiedniego staje się kłopotliwy. Czym charakteryzują się poszczególne modele? Jakie udogodnienia i innowacje oferują? Przedstawiamy 4 najpopularniejsze szuflady marki REJS.

Szuflady Ultra BOX

Szuflady z linii Ultra Box zaskakują wszechstronnością i modną, bezpretensjonalną estetyką. Wyróżniają się smukłymi i oszczędnymi liniami. Ich boczki są wyjątkowo cienkie – mają 13 mm i stabilne, co pozwala jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie zapewnia nowoczesny wygląd.

– Tworząc Ultra Box projektanci REJS położyli duży nacisk na aspekty użytkowe. Komfort ruchu zapewnia synchronizacja wysuwu i miękki dociąg, zaś udźwig na poziomie 40 kg – zastosowanie najlepszych materiałów i prowadnic. Szuflady Ultra Box poddano testom wytrzymałości na 80.000 cykli przy obciążeniu 40 kg, czego potwierdzeniem jest certyfikat wydany przez jednostkę notyfikowaną SGS. Nawet sam montaż, dzięki systemowi click i regulacji frontu 3d, jest prostszy. – wyjaśnia Joanna Posadzy.

Ultra Box dostępne są w dwóch kolorach: białym i grafitowym, w 4 wysokościach: 86, 118, 167 i 199 mm i 6 długościach prowadnic: 300, 350, 400, 450, 500 i 550 mm. Maksymalna szerokość to 900 mm. Do wyboru są szuflady wewnętrzne i frontowe.

Przydatnym dodatkiem są systemy organizacji – relingi, a także drewniane lub metalowe wkłady i pojemniki, które ułatwiają zachowanie porządku wewnątrz szuflad. Pozwalają posegregować drobiazgi, a także zabezpieczyć je przed przesuwaniem się i mieszaniem.

Szuflady Maxima PURO

Szuflady z wielokrotnie nagradzanej linii Maxima PURO wyróżniają się przede wszystkim estetyką. Dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych. Pierwszy z nich to głęboka elegancka czerń uzupełniona wstawką z ponadczasowego dębowego forniru w ciepłym, karmelowym odcieniu. Drugi – znacznie chłodniejszy – to czysta biel zestawiona ze wstawką ze szkła. Obie wersje podkreśla wyjątkowo przyjemna w dotyku, aksamitna struktura powierzchni. Wszystkie szuflady PURO dostępne są w komplecie z dopasowaną kolorystycznie, praktyczną matą antypoślizgową.

Szuflady Maxima PURO dostępne są w wariancie wewnętrznym w 2 wysokościach: 50 i 80 mm oraz 3 szerokościach: 600, 800 i 900 mm. Te niższe pozbawione są frontu, dzięki czemu sprawdzają się w przechowywaniu np. urządzeń AGD albo kosza na pranie. Tu szczególnie polecana jest wspomniana wcześniej szuflada z automatycznym dociągiem. Wyższe modele polecane są do przechowywania większych rzeczy np. zastawy, ale też ubrań czy tekstyliów. Można je schować za jednym wspólnym frontem lub zamontować w łazience, spiżarni, garderobie albo dużej szafie.

Szuflady Slim Box i Comfort Box

Wyróżniające się wąskimi boczkami Slim Box, a także uniwersalne Comfort Box to najbardziej rozbudowane systemy szuflad w ofercie REJS. Te pierwsze dostępne są w bieli, graficie i czerni, te drugie: w bieli i kolorze srebrnym. Co ważne szuflady można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i konkretnej zabudowy. Dostępne są w 4 wysokościach: 89, 121, 185 i 249 mm – Slim Box oraz 86, 140, 164, 204 mm – Comfort Box, a także w kilku długościach prowadnic o pełnym wysuwie (od 270 do 550 mm w zależności od koloru i wysokości szuflady). Maksymalna szerokość szuflad to odpowiednio: 1300 i 900 mm, a udźwig: 40 i 35 kg.

Oba systemy mogą być wyposażone w mechanizmy push-open lub miękkiego dociągu, a także w synchronizację wysuwu. Oba obejmują szuflady w wariancie frontowym i wewnętrznym. Co to oznacza? – Najczęściej spotykana szuflada zewnętrzna, zapewnia natychmiastowy dostęp do przechowywanych rzeczy. Wystarczy pociągnąć za uchwyt, by w pełni się wysunęła, a wszystkie produkty, również te położone w głębi, były w zasięgu ręki. Uzupełnieniem szuflad frontowych mogą być uchwyty lub, gdy zależy nam na czystej linii zabudowy, systemy bezuchwytowe. Z kolei szuflady wewnętrzne to propozycja dla tych, którzy lubią po zakończonej pracy w kuchni ukryć wszystko za wspólnymi, dużymi frontami. To coraz częstsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku otwartych przestrzeni domu, a także w garderobach i spiżarniach. W tym przypadku przednia ścianka szuflady jest dokładnie taka sama jak ranty boczne. – dodaje Joanna Posadzy.

Szuflady do zadań specjalnych

W ofercie REJS znaleźć można również szuflady o wyjątkowym przeznaczeniu. Nagrodzone Diamentem Meblarstwa 2023 szuflady z dwoma koszami na pranie ułatwiają segregowanie ubrań na białe i kolorowe. Sprawdzają się i w łazience, i w garderobie. Proponowane są w uniwersalnym odcieniu złamanej bieli. Ażurowe pojemniki z tworzywa zapewniają niezbędną cyrkulację powietrza.

Szuflady na obuwie z linii Maxima PURO czy Variant MULTI gwarantują odpowiednie warunki przechowywania dla różnych rodzajów butów – od kozaków, po klapki, a jednocześnie umożliwiają optymalne wykorzystanie miejsca. Zaś szuflady na spodnie Variant MULTI ułatwiają dostęp do ubrań, a jednocześnie zabezpieczają je przed pognieceniem czy uszkodzeniem. Systemy te dostępne są w kolorze białym i czarnym.

Różnorodność wymiarów i wariantów, sposobu wykończenia i kolorystyki, a także rodzajów prowadnic i opcjonalnie dostępnych mechanizmów dodatkowych, sprawia, że z oferty firmy REJS bez trudu można wybrać takie szuflady, które perfekcyjnie spełnią potrzeby i oczekiwania użytkowników. I to w przestrzeniach różnego przeznaczenia i utrzymanych w różnych stylach.

Źródło: Rejs