/Wyjątkowe miejsce do zamieszkania w Krakowie? Poznaj Podgórze Duchackie!

Wyjątkowe miejsce do zamieszkania w Krakowie? Poznaj Podgórze Duchackie!

Nowe mieszkanie w Krakowie to marzenie wielu osób. Jedną z najciekawszych dzielnic Krakowa jest Podgórze Duchackie, które od kilku lat przyciąga uwagę mieszkańców i inwestorów. Dlaczego warto wybrać tę dzielnicę na swoje miejsce do życia? Dowody na atrakcyjność Podgórza Duchackiego znajdziesz w poniższym artykule.

Położenie Podgórza Duchackiego w Krakowie

Podgórze Duchackie znajduje się w południowej części Krakowa. Graniczy z dzielnicami:

 • Łagiewniki-Borek,
 • Swoszowice,
 • Bieżanów-Prokocim,
 • Podgórze.

Krakowskie Podgórze Duchackie dzieli się na kilka osiedli:

 • Kurdwanów,
 • Kudwanów Nowy,
 • Piaski Nowe,
 • Podlesie,
 • Piaski Wielkie,
 • Wola Duchacka,
 • Wola Duchacka Wschód,
 • Wola Duchacka Zachód.

Powierzchnia dzielnicy wynosi 9,54 km² i zamieszkuje ją około 55 tysięcy osób.

Mieszkanie na krakowskim Podgórzu Duchackim – udogodnienia

1. Przemieszczanie się po Krakowie

Podgórze Duchackie w Krakowie jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. Nie sąsiaduje ze Starym Miastem, ale znajduje się bardzo blisko niego – podróż samochodem zajmuje około 15 minut, a komunikacją miejską około 30 minut. Przez Podgórze Duchackie przebiega kilka linii tramwajowych: 11, 24, 50 oraz autobusowych: 107, 164, 204, 224, 469 i 610. Przystanki transportu zbiorowego są gęsto rozsiane po całej dzielnicy i znajdują się w pobliżu osiedli.

Na Kurdwanowie mieści się pętla tramwajowa typu Park&Ride, co ułatwia poruszanie się po mieście. Ważna jest również zajezdnia autobusowa Wola Duchacka, ponieważ stacjonują tu wszystkie krakowskie autobusy elektryczne. W okolicy znajduje się też stacja kolejowa Kraków Bonarka, przystosowana dla podróżnych o ograniczonej mobilności. Dostępne są też liczne ścieżki rowerowe.

2. Zakupy na Podgórzu Duchackim w Krakowie

Zaletą mieszkania na Podgórzu Duchackim w Krakowie jest dostęp do rozbudowanej infrastruktury handlowej i usługowej. W dzielnicy można znaleźć sklepy spożywcze i wielobranżowe, takie jak Auchan, Kaufland, Lidl, Biedronka czy Carrefour, a także markety budowlane OBI i Castorama. Większe zakupy można zrobić w Centrum Handlowym Bonarka, w którym mieści się też kino i klub fitness. Podgórze Duchackie w Krakowie ma też rozwiniętą sieć punktów usługowych. O swoje zdrowie mieszkańcy mogą zadbać w Szpitalu Uniwersyteckim przy ulicy Jakubowskiego lub w Centrum Medycznym Scanmed.

3. Mieszkanie w Krakowie na Podgórzu Duchackim a czas wolny

Podgórze Duchackie oferuje mieszkańcom różne atrakcje. To na przykład tereny zielone, takie jak Park Duchacki, Park Kurdwanów, Las Bonarka, Las Rżącki lub Rezerwat Przyrody Bonarka. Przy granicy z Podgórzem można zwiedzić miejsca historyczne, takie jak były niemiecki obóz koncentracyjny Płoszów, Szaniec Twierdza Kraków, Kamieniołom Libana czy Kopiec Kraka. Mieszkańcy mogą korzystać z ośrodków sportowo-rekreacyjnych, basenów, klubów sportowych, szkoły fechtunku i innych miejsc z zajęciami sportowymi. Atrakcją dla dzieci jest z pewnością Dinoworld.

Nowe mieszkania w Krakowie – Bochenka Vita

Wśród mieszkań deweloperskich w Krakowie znajduje się inwestycja Bochenka Vita realizowana przez dewelopera Develia. Dostępne są tu kawalerki oraz mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. W pobliżu inwestycji leży Park Rzeczny Drwinka, w którym można aktywnie spędzać czas i odpoczywać. Blisko znajduje się też Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Kurdwanów Nowy”, gdzie można skorzystać z pływalni, sauny i groty solnej. Trasą rowerową znajdującą się niedaleko powstającego osiedla można w kilkanaście minut dojechać do centrum Krakowa.

Jeśli szukasz nowego mieszkania w Krakowie w zielonej i spokojnej okolicy, Bochenka Vita na Podgórzu Duchackim może być miejscem idealnym dla Ciebie.

Artykuł sponsorowany