/Wzmacnianie więzi w salonie. Modne meble do przestrzeni towarzyskich

Wzmacnianie więzi w salonie. Modne meble do przestrzeni towarzyskich

Salon to idealne miejsce spotkań, niekończących się rozmów i budowania pozytywnych relacji. Sprzyjają temu obecne trendy aranżacyjne, które stawiają na meble i wyposażenie zaprojektowane z myślą o życiu towarzyskim. Zapraszając do wspólnego spędzenia czasu kolekcje sof, sprzyjające rozmowom fotele czy otwarte zestawy modułowe od BoConcept pozwolą przenieść konwersację na „wyższy poziom”.

Moda na salonowe rozmowy narodziła się w XIX-wiecznej Francji, kiedy to na przestrzenie dzienne wkroczyły siedziska w kształcie litery „S”. Dzięki takiej konstrukcji mebla dwie osoby mogły siedzieć obok siebie i swobodnie wymieniać się wiadomościami. Z biegiem czasu ich popularność zmalała, a układ mebli wypoczynkowych w salonie zaczął się rozluźniać. Mimo, że jeszcze w czasach PRL-u ustawialiśmy sofy i fotele wokół stolika kawowego, tak by móc swobodnie ze sobą rozmawiać, to z czasem miejsce centralne w salonie zajął telewizor. Dziś moda na towarzyskie spotkania w domowym zaciszu powraca. Coraz chętniej przyjmujemy gości, czując się swobodnie i pewnie we własnym „M”. Domowa atmosfera nie tylko zapewnia poczucie bezpieczeństwa w popandemicznej rzeczywistości, ale też sprzyja budowaniu pozytywnych relacji. Niezależnie od tego, czy jest to spotkanie rodzinne, czy też wieczór z przyjaciółmi, salonowe pogaduszki mają znaczący wpływ na zacieśnianie więzi społecznych. Aranżując przestrzeń coraz częściej staramy się urządzić ją tak, by sprzyjała długim rozmowom. Kluczowy jest tu wybór odpowiednich mebli wypoczynkowych, a także właściwe ich rozstawienie. Jak zatem urządzić wygodną i przyjazną przestrzeń sprzyjającą zacieśnieniu więzi?

Z potrzeby bycia razem

„Pierwszym krokiem do stworzeniu idealnej przestrzeni do rozmów jest wybór odpowiednich mebli, które zachęcają do tego, by usiąść i pozostać na chwilę” — przekonuje Kalina Todorova, menedżer ds. visual merchandisingu w firmie BoConcept. Równie ważna jest ich konfiguracja, ustawienie tak, by powstał układ sprzyjający rozmowom. Jeśli chcemy podejść do tego zadania dosłownie, doskonałą opcją będzie niezwykle elastyczny system sof Ottawa z niskim oparciem. Zaprojektowany przez Karima Rashida zestaw jest współczesną wariacją na temat oryginalnego francuskiego siedziska. Jego koncepcja, jak przyznaje projektant zrodziła się „z potrzeby kontaktów towarzyskich i interakcji zaobserwowanych podczas jego podróży”.

Wszechstronny charakter

W salonie sprawdzą się także modułowe i segmentowe projekty sof o wszechstronnym charakterze. Można je śmiało zestawiać z fotelami i innymi siedziskami, w zależności od tego, ile miejsc siedzących potrzebujemy. Idealny zestaw stworzy kolekcja Carmo lub elegancki i stylowy model Amsterdam. Ciekawą opcją jest także urządzenie kącika towarzyskiego, gdzie zestawimy eleganckie fotele. Jeśli dodamy do tego stolik kawowy, zyskamy unikatowe miejsce nie tylko do plotek, ale i np. grania w planszówki. Komfort i wygodę zapewnią tu eleganckie fotele Charlotte, które niczym „kokon” otulają siedzącego. Jeśli brakuje miejsca, dobrym wyborem będzie nieduży fotel Princeton. Dla zwolenników prostych linii dedykowane są z kolei modele Berne lub Modena, które zapewniają komfort i wygodę w stylu mid-century. Ich stylowy charakter podkreśli tapicerka w przytulnej odsłonie, jak Lazio bouclé czy aksamit.

Relaks w rodzinnym gronie

Przytulny kącik do rodzinnych rozmów i relaksu pomogą stworzyć sofy narożne. Sprzyjają budowaniu mniej formalnych relacji z rodziną, a podczas wizyt gości śmiało można zestawić je z fotelami czy krzesłami, zapewniając dodatkowe miejsca do siedzenia. Naturalną atmosferę we wnętrzu podkreśli sofa narożna Modena projektu Mortena Georgsena, której organiczne kształty i minimalistyczne linie łączą się w swobodny, współczesny kształt. Klimat lat 70. pozwoli wprowadzić zaprojektowany przez Andersa Nørgaarda Carlton, z kolei otwarta forma sofy Cenova stworzy dynamiczną, przyjazną atmosferę. Dopasowując ją do kultowego fotela Imola autorstwa Henrika Pedersona, wyróżnimy gościa honorowego!

W dobrym świetle

Oprócz doboru mebli i ich układu, kolejnym ważnym elementem wystroju salonu, który należy wziąć pod uwagę, jest oświetlenie. Miękkie, ciepłe światło zbuduje przytulny, intymny klimat, sprzyjający rozmowom. Szeroką gamę lamp stołowych, podłogowych i wiszących odnajdziemy także w ofercie BoConcept. Wszystkie zaprojektowane zostały tak, aby stworzyć idealną atmosferę na każdą okazję.

Coroczna letnia wyprzedaż

Właśnie teraz meble z oferty BoConcept kupić można taniej. Do 31.07 potrwa coroczna letnia wyprzedaż i promocje na nowe meble. To 15% rabatu na wszystkie sofy, fotele, krzesła, stołki barowe, łóżka tapicerowane oraz stoły do jadalni. Dodatkowo od 16.06 BoConcept wyprzedaje dużą część ekspozycji w salonach w Polsce: przy ul. Woronicza 31 i w C.H. Domoteka w Warszawie oraz w Poznaniu.

Źródło: Boconcept