/Zakup mieszkania z myślą o przyszłości

Zakup mieszkania z myślą o przyszłości

Inwestycja w rynek nieruchomości od zawsze kojarzyła się z finansowym przedsięwzięciem, które powinno zaowocować w przyszłości. W perspektywie przyszłości zakup mieszkania to nie tylko wydatek tu i teraz, ale przede wszystkim możliwość inwestycji, która z czasem podwoi swoją wartość. Jak to zrobić? Na co zwracać uwagę, by mieszkanie mogło służyć przyszłym pokoleniom albo stanowić dodatkowe źródło dochodu?

Analiza rynku mieszkaniowego

Od lat obserwujemy wzrost cen za wynajem lub sprzedaż mieszkania. Wraz z ceną rośnie zainteresowanie nowymi lokalami, które są sukcesywnie projektowane i realizowane przez firmy budowlane i deweloperskie. Z prowadzonych raportów wynika, że ceny rosną – i owszem, jednak obserwowane wyniki nie wzrastają w zawrotnym tempie, co działa na korzyść zainteresowanych. Zdaniem ekspertów sytuacja ta utrzyma się, co tylko potwierdza potrzebę powstawania nowych mieszkań na rynku i konieczność ich wynajmowania lub sprzedawania.

Mieszkanie, które zapewni Ci dobrą przyszłość

Wartość nieruchomości uzależniona jest od kilku kluczowych czynników, o których powinien wiedzieć każdy, kto planuje w przyszłości odsprzedać nabyte mieszkanie. Zazwyczaj średni czas sprzedaży mieszkania trwa od kilku miesięcy do nawet kilku lat, jednak my podpowiemy, co zrobić, by maksymalnie przyspieszyć ten okres i zapewnić zysk:

  1. Lokalizacja. Ludzie, którzy poszukują mieszkań pod wynajem pod uwagę biorą głównie położenie nieruchomości. Centrum miasta, dostęp do rozbudowanej sieci komunikacyjnej, placówek użytku publicznego, placówek usługowo-handlowych,  okolica (zielone tereny,  place zabaw, parki, siłownie zewnętrzne itp.).
  2. Rodzaj budownictwa i stan mieszkania. Osoba zainteresowana kupnem lub wynajmem mieszkania w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wizualny aspekt budynku – jego elewację, zadbanie, stan klatki schodowej, wygląd mieszkania i poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu przewagę na rynku nieruchomości mają Ci właściciele mieszkań, którzy dokonywali zakupu na rynku pierwotnym.
  3. Plan infrastruktury. Jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania w miejscu, które jest dopiero w trakcie rozbudowywania o kolejne budynki mieszkaniowe – odpuść! Wraz z upływem lat Twoja inwestycja będzie tracić na wartości w wyniku powstawania nowych nieruchomości, dostosowanych do nowoczesnych technologii. Co zatem zrobić? Rozejrzyj się nad mieszkaniem, które nie znajduje się w luce pomiędzy budynkami, dzięki czemu z upływem czasu Twój lokal nie straci na wartości.

Bez względu na to, czy w przyszłości chcesz przekazać mieszkanie swojemu potomstwu, czy planujesz potraktować je jako źródło dodatkowego dochodu – zastosowanie się do tych kilku prostych zasad, pozwoli Ci wybrać mieszkanie dostosowane do wymagań przyszłości.

Przykładowe lokale na Śląsku – na co postawić?

Jeżeli planujesz zakup mieszkania w celach czysto zarobkowych, to zapewne szukasz inspiracji lub namacalnego przykładu mieszkania, które spełnia oczekiwania wymagających klientów/najemców. Mieszkania na sprzedaż w Chrzanowie od dewelopera Dombud spełniają wyżej wymienione kryteria, a dodatkowo są aktualnie dostępne w ofercie firmy! Jeżeli wciąż nie znalazłeś nieruchomości spełniającej Twoje oczekiwania, sprawdź ofertę mieszkań na sprzedaż w Chrzanowie od Dombudu i zadbaj o swoją finansową przyszłość.