/Zamieszkaj w lesie w Bydgoszczy – Osiedle Leśne zaprasza

Zamieszkaj w lesie w Bydgoszczy – Osiedle Leśne zaprasza

Las w mieście – takie połączenie ma w sobie wiele prawdy, jeśli chodzi o jedno z osiedli znajdujących się w Bydgoszczy. Osiedle Leśne zyskuje zwolenników, a i nowe inwestycje powstają tu jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Gdzie się znajduje i czy warto tu zamieszkać?

Położenie osiedla

Bydgoszcz jest miastem wojewódzkim, w województwie kujawsko-pomorskim. Wyodrębniono w nim kilka dzielnic: Dolny Taras, Górny Taras, Zachodnie osiedla willowe położone wzdłuż Kanału Bydgoskiego i rzeki Brdy, Wschodnia dzielnica oparta o Stary Fordon oraz Wisłę, Południowo-wschodnia dzielnica przemysłowa i Północny Pas Rekreacyjny. 

Oprócz dzielnic, w podziale administracyjnym Bydgoszczy można wyróżnić wiele osiedli. Jednym z nich jest właśnie Osiedle Leśne, położone na północnym skraju miasta, tuż obok Zawiszy, Bocianowa, Bielaw, Bartodziejów i Myślęcinka. Graniczy z Lasem Gdańskim.  Osiedle Leśne zaliczane jest do Dolnego Tarasu w Bydgoszczy.

Historia osiedla

Właściwie pierwsze przesłanki wskazujące na budowę Osiedla Leśnego pojawiły się już w latach 20. XX wieku, wraz z włączeniem tych terenów w granice administracyjne miasta w 1920 roku. Bydgoszcz rozrastała się, a powołany w 1922 roku Komitet Rozbudowy Miasta potrzebował nowych terenów budowlanych. To on zdecydował, aby rozszerzyć granice Bydgoszczy w kierunku północnym, aż poza stację wodociągów w Lesie Gdańskim.

Najstarsza część Osiedla Leśnego przy szosie gdańskiej powstała na terenie, na którym biegła droga o twardej nawierzchni. Do wybuchu II wojny światowej zbudowano tu kilka domów równolegle do trasy. Wytyczono też ulice Sosnową, Modrzewiową, Jodłową, Świerkową i Bukową.

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Bliskość terenów rekreacyjno-sportowych, przyrody i centrum Bydgoszczy to główne atuty Osiedla Leśnego. Znajdziemy w tej lokalizacji wiele parków, jak Wincentego Witosa i Załuskiego. Dla rodzin z dziećmi i dla osób ceniących sobie ciszę jest to znakomita lokalizacja pod zakup mieszkania.

Osiedle ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę – szkoły, przedszkola, przychodnie lekarskie i nie tylko. W połączeniu z bujną roślinnością nowoczesne bloki robią wrażenie i zachęcają do zakupu nieruchomości mieszkalnych. Można je nabyć między innymi na ulicy Leśnej, gdzie swoją inwestycję zrealizował deweloper Red-co.net.