/Zdjęcia we wnętrzu

Zdjęcia we wnętrzu

Zdjęcia są bardzo oryginalną, a zarazem specyficzną dekoracją wnętrzarską ponieważ często ukrywają one nasze wspomnienia. Zdjęcia to niewątpliwie ozdoba z duszą. Jest to zarazem też jedna z bardziej intymnych dekoracji mieszkania, czy też biura. Mowa jest w tym przypadku oczywiście o zdjęciach prywatnych, gdyż takie najczęściej trafiają na nasze ściany i meble. Patrzymy na zdjęcie i wracamy wspomnieniami do dawnych chwil, miejsc i osób. I to jest niewątpliwy, jedyny w swoim rodzaju urok zdjęć, jako dekoracji pomieszczeń. Żyjąc w świecie, kiedy to tysiące zdjęć zmieścić możemy w małej kieszeni, warto na pewno wybrać to jedno jedyne i potraktować je tradycyjnie, a więc wyjątkowo.

Dekoracja z duszą

Zdjęcia, szczególnie te artystycznie wykonane, idealnie wpasują się w klimat każdego pomieszczenia. Jeżeli mamy obawy o wielobarwność fotografii, zawsze możemy zaaranżować we wnętrzu nasze ulubione zdjęcie w wersji czarno-białej lub w kolorze sepii. Zdjęciom prywatnym każdorazowo należy się szacunek. Powinny one być umieszczane na półkach, najlepiej w witrynach lub na regałach za szkłem, co uchroni je przed zakurzeniem i zabrudzeniami. Zdjęcia jednak z powodzeniem stanowią także element ozdobny ścian, komódek i biurek. Decydując się na prywatne fotografie, jako element dekoracyjny we wnętrzach musimy jednak pamiętać o zasadzie, że im mniej, tym lepiej. Ze względu na szczególny charakter tego rodzaju dekoracji, zbyt duża ich ilość w mieszkaniu może wywołać efekt przytłoczenia i wszechobecnego egocentryzmu. Traktując zdjęcie wyjątkowo osobiście i z sentymentem, dobrze byłoby pomyśleć również o stosownej ramce lub ramie, w zależności od wielkości zdjęcia. 

Dlaczego warto zainwestować w obramowanie zdjęć?

Bardzo popularne są dziś zdjęcia wykonywane na płótnie, o nowoczesnym charakterze, gotowe do powieszenia na ścianę. Warto podkreślić jednak w tym miejscu, że zdjęciu okazany jest należyty mu szacunek tylko wówczas, gdy jest ono odpowiednio obramowane. Bogata oferta rynkowa wszelkich ram i ramek na zdjęcia pozwala na to, by każdy klient pozostał usatysfakcjonowany. Możemy wybierać w mnóstwie ramek zarówno tych w duchu nowoczesnym, jak i tych tradycyjnych

oryginalna ramka na zdjęcia

Należy pamiętać dodatkowo o tym, że każde obramowanie zdjęcia to jego dodatkowy atut. Idealnie dopasowana ramka lub rama sprawi, że zdjęcie jedynie zyska na wizualnym, dekoracyjnym odbiorze. Oczywiście, w każdym przypadku obramowanie zdjęcia powinno perfekcyjnie komponować się ze stylem wnętrza. Nie można bowiem zapominać o tym, że ramka lub rama na zdjęcia to zawsze ważny element wyposażenia naszych przestrzeni. Produkty oferowane przez znaną markę FabrykaForm udostępnia na swoich półkach nowoczesne ramki na zdjęcia w stylu retro, vintageglamourbohoshabby chic, czy też wykonane z naturalnego drewna, ekskluzywne obramowania drewniane o różnych odcieniach naturalnego koloru bejcy, oddające w pełni klimat wnętrz industrialno-loftowych. W dobie internetu wystarczy jeden wieczór, by przejrzeć bogatą ofertę fabrykaform.pl i odnaleźć coś perfekcyjnego dla siebie.

Multiramki dla swoich pociech

Ciekawą koncepcją są multiramy i multiramki, które mogą być wykonane na zamówienie z różnych materiałów, w różnych rozmiarach i w rozmaitej kolorystyce. W ten sposób uzyskamy na ścianie zorganizowaną kompozycję wielu zdjęć. Multiramki idealnie sprawdzają się na przykład w pokojach dziecięcych, gdzie na jednej przestrzeni można jednocześnie zobaczyć zdjęcia dziecka w różnym wieku. To taki swojego rodzaju album pamiątkowy na ścianie, który zostanie na pewno z czasem bardzo doceniony przez naszą pociechę.

Tańszym i dużo mniej dekoracyjnym odpowiednikiem ram i ramek na zdjęcia są również szeroko doceniane antyramy. Kosztem efektu ozdobnego cieszą się one dużą popularnością ze względu na swoją uniwersalność.