/Dlaczego rolety mogą być świetną alternatywą dla żaluzji w twoim mieszkaniu?

Dlaczego rolety mogą być świetną alternatywą dla żaluzji w twoim mieszkaniu?

Nowe mieszkanie (albo dom) to zawsze spora ilość pracy i przemyśleń nad tym, jakie elementy dekoracyjne wybrać, aby miejsce prezentowało się jak najlepiej. Czy i ty zastanawiasz się, w jaki sposób stworzyć w swoim domu idealny kącik, który będzie zaciszny i pozbawiony spojrzeń sąsiadów? A może chcesz uniknąć nadmiaru światła? W takim razie potrzebujesz czegoś, co przesłoni twoje okna. Dziś zastanawiamy się wspólnie, dlaczego warto wykorzystać właśnie rolety.

Sen, który nie przynosi odpoczynku

Wyobraź sobie, że wieczorem wracasz zmęczony z pracy i jedyne, o czym marzysz, to odpoczynek. Wyłączasz dźwięk w telefonie, aby nikt ci nie przeszkadzał, gasisz wszystkie źródła sztucznego światła i unikasz oglądania telewizji w łóżku, aby nie zachęcić mózgu do aktywności. Upragniony odpoczynek jest już na wyciągnięcie ręki, ale… nie możesz zasnąć. Wszystko dlatego, że przez okno wpada blask ulicznych lamp. Albo przeszkadzają ci światła przejeżdżających nieopodal aut.

W końcu jednak udaje ci się zasnąć. Sam nie do końca wiesz dlaczego, ale w nocy budzisz się kilkakrotnie, a potem znowu zasypiasz – i być może nawet nie pamiętasz tego, kiedy wstajesz rano! Jednak pierwsze, co musisz zrobić, to wypić kawę, aby w ogóle podnieść się z łóżka, udać do pracy i wypełnić swoje obowiązki. A kolejnego wieczoru wracasz jeszcze bardziej zmęczony i koło się zamyka.

Znasz ten schemat? Być może tak, ale niekoniecznie wiesz, że nawet drobny blask ulicznej lampy może utrudniać odpoczynek. Może właśnie tego doświadczasz, przez co jakość twojego snu jest niska, a zmęczenie coraz większe. A może chciałbyś to przerwać?

Zasłoń okna!

Pierwsze, co możesz zrobić, aby podnieść jakość swojego snu, to zasłonić okna. Dzięki temu zmniejszysz ilość wpadającego do pokoju światła i uwolnisz się od ciągłego zmęczenia, które jest nim wywołane. To jedno z podstawowych rozwiązań, ale – co zaskakujące – bardzo rzadko po nie sięgamy.

Czym zatem zasłonić okna? Firankami i zasłonki to często zbyt mało. Są za cienkie, aby zupełnie odgrodzić nas od świata zewnętrznego i sprawić, że w sypialni zapadną egipskie ciemności. Lepiej więc zdecydować się na żaluzje lub rolety – a my pokażemy ci, dlaczego właśnie rolety są tym najlepszym wyborem.

Rolety, nie żaluzje. Poznaj ich największe zalety

Rolety są obecnie coraz bardziej modnym dodatkiem do wielu mieszkań. Jeśli zastanawiasz się, czy warto je wybrać, czy może lepiej postawić na tradycyjne żaluzje, naszym zdaniem odpowiedź jest jednoznaczna: zawsze sięgaj po rolety!

Przede wszystkim rolety to nowoczesny, elegancki dodatek, który może dodać ciekawego charakteru wnętrzu, podczas gdy żaluzje są odrobinę przestarzałe. Dodatkowo, jak zobaczysz pod adresem https://rolety24.net/, rolety mają naprawdę wiele odsłon, czym żaluzje nie mogą się pochwalić. Dzięki temu lepiej dopasujesz je do konkretnego pokoju.

Jednocześnie rolety są odporne na zabrudzenia i nie osiada na nich tyle kurzu, co na żaluzjach, co ułatwi ci codzienne sprzątanie i zachowanie porządku w pokoju. W zależności od wybranego modelu będziesz mieć także znacznie więcej możliwości ich zamontowania, w tym w sposób bezinwazyjny i nie rzucający się w oczy (szczególnie w przypadku rolet mini), co pomoże ci je umieścić na wszystkich oknach.

fot. materiały prasowe