/Popular Science prezentuje najlepsze ergonomiczne fotele biurowe w 2023 roku

Popular Science prezentuje najlepsze ergonomiczne fotele biurowe w 2023 roku

Publikujący od 1872 roku uznany amerykański magazyn „Popular Science”, ogłosił listę najlepszych ergonomicznych foteli biurowych 2023 roku. Wśród nich znalazły się m.in. dwa fotele Steelcase oraz jeden marki Herman Miller.

Wielogodzinne siedzenie na źle zaprojektowanym fotelu biurowym może prowadzić do bólu pleców, szyi i ramion, osłabienia układu krążenia, zmęczenia, braku koncentracji i zaburzeń trawiennych. Celem dziennikarzy i ekspertów współpracujących z magazynem „Popular Science” było przyjrzenie się i przetestowanie wybranych foteli oferowanych przez znanych i cenionych producentów, w poszukiwaniu rozwiązań, które zapobiegałyby wspomnianym problemom zdrowotnym. Redakcja zapoznała się również z opiniami i recenzjami użytkowników foteli, a w efekcie powstała lista siedmiu najlepszych rozwiązań na rynku, którą otwierają:

1. Gesture firmy Steelcase – uznany za najlepszy ergonomiczny fotel na rynku.

2. Aeron firmy Herman Miller – najlepszy fotel klasy premium.

3. Karman firmy Steelcase – najlepszy fotel ergonomiczny w kategorii ekologicznych rozwiązań.

Prawdopodobnie najlepszy fotel biurowy na rynku

„Fotel Steelcase Gesture jest prawdopodobnie najlepszym ergonomicznym rozwiązaniem na rynku” – stwierdzili redaktorzy „Popular Science”. Jakie cechy uznali za najbardziej wartościowe? Gesture jest w pełni regulowany i łatwy w obsłudze. Można przesuwać głębokość siedziska do przodu i do tyłu, zmieniać kąt nachylenia i podnosić siedzisko w górę lub opuszczać w dół. A wszystko to za pomocą prostych w obsłudze pokręteł. Fotel ma cztery pozycje blokady odchylenia, jego kółka działają sprawnie także na wykładzinie dywanowej. Na szczególną uwagę zasługuje technologia podparcia pleców 3D Liveback. – Została ona tak zaprojektowana, by naśladować naturalne ruchy kręgosłupa podczas zmiany pozycji – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors, partnera firmy Steelcase w Polsce. – Z kolei poduszka siedziska tego fotela jest idealnym połączeniem miękkiej, ale strukturalnej konstrukcji, z elastycznym obwodem łagodzącym punkty nacisku. Tym samym komfort siedzenia jest tu naprawdę unikalnym doświadczeniem – dodaje. Dziennikarze docenili również 12-letnią gwarancję oraz dostępność 50 opcji tkanin i kolorów wykończeniowych, dzięki którym można elastycznie dopasować estetykę fotela Gesture do wnętrza.

Wzór dla producentów foteli biurowych

Zajmujący trzecie miejsce na liście fotel biurowy Karman został doceniony w dwóch aspektach. Po pierwsze, uznano, że może stanowić wzór dla innych producentów jako fotel ekologiczny, wyprodukowany w 25% z materiałów pochodzących z recyklingu i w 75% z nadających się do ponownego przetworzenia. Po drugie, pomimo że fotele biurowe siatkowe nie są już nowością na rynku, w przypadku Karmana efekt przewiewności został ulepszony. Zrealizowany za pomocą splotu wykonanego ze specjalnie na te cele zaprojektowanej tkaniny Intermix zapewnia wyjątkowy komfort. – Karman to nowość Steelcase, która wkrótce pojawi się na polskim rynku. Zaskakuje lekkością, jak również prostotą w obsłudze. – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors. –  Ciekawy tu jest też mechanizm, który automatycznie wykrywa wagę użytkownika, zapewniając odpowiednie wsparcie dla pleców podczas odchylania – dodaje. Entuzjaści designu docenią również możliwość wyboru spośród 13 wariantów kolorystycznych i kilku wykończeń ramy.

Według badań cytowanych przez magazyn „Popular Science”, w 2022 roku pracownicy biurowi spędzali ponad 73% dnia pracy w pozycji siedzącej. Chociaż nadal najlepszym pomysłem jest skrócenie tego czasu, ergonomiczne fotele mogą naprawdę wesprzeć pracowników tak, by plecy, szyja czy kark nie bolały i by zła postawa nie prowadziła do trwałych zwyrodnień. Do tych najlepszych foteli do pracy firmy Steelcase warto się przymierzyć odwiedzając showroom ARC Interiors.

Fotele Steelcase dostępne są obejrzeć w warszawskim showroomie ARC Interiors.

www.arcinteriors.pl