/Jak światło słoneczne może podkreślić walory wnętrza?

Jak światło słoneczne może podkreślić walory wnętrza?

Naturalne promienie słoneczne są kluczowym elementem wpływającym na estetykę wnętrza i walory jego poszczególnych elementów.  Eleganckim a zarazem praktycznym rozwiązaniem, które pomaga właściwie operować wpadającym do pomieszczeń światłem, są żaluzje drewniane. Dostępne nie tylko w wielu wariantach szerokości lameli, ale także w zakresie użytego drewna – od tradycyjnych gatunków, po nietypowe i egzotyczne. To wszystko sprawia, że żaluzje drewniane to element aranżacji, który doskonale podkreśla naturalne materiały użyte wewnątrz pomieszczenia – kamień, beton, drewno i tkaniny.

Jak za pomocą żaluzji drewnianych podkreślić poszczególne elementy wnętrza?

Rozświetlone światłem słonecznym wnętrza zachwycają przestronnością, a zarazem przytulnością. Ciepłe światło pozwala wydobyć prawdziwe piękno ścian, podłóg, mebli, a także różnego rodzaju dekoracji stojących i wiszących. Dobrze oświetlone pomieszczenia sprawiają wrażenie większych, czystszych i bardziej komfortowych.

By właściwie wykorzystać wpadające naturalne światło, warto zastosować we wnętrzach jasne kolory, które najlepiej odbijają promienie słoneczne, pozwalając im rozświetlać całe pomieszczenie. Efekt ten można dodatkowo wzmocnić, decydując się na połyskujące fronty mebli – radzi Agnieszka Gołębiewska, ekspert z ANWIS. – Coraz większą popularnością cieszą się również żaluzje drewniane w odcieniach bieli, beżów oraz naturalnych, jasnych odcieniach drewna. Sprawdzają się idealnie, m. in. w salonach czy pokojach dziecięcych, gdzie równie ważna od ilości wpadającego słońca jest możliwość jego kontrolowania w godzinach porannych i popołudniowych – dodaje ekspert.

Promienie słoneczne nie tylko tworzą klimat wnętrza, ale także realnie wpływają na zmniejszenie wydatków na energię elektryczną i ogrzewanie. Dobrze doświetlone domy i mieszkania są znacznie atrakcyjniejszym „kąskiem” na rynku nieruchomości, dlatego warto zastosować pewne aranżacyjne sztuczki, które sprawią, że naturalnie wpadające promienie słońca wpłyną na wartość lokalu. Jedną z nich jest montaż dobrej jakości żaluzji drewnianych.

Żaluzje drewniane – rozwiązanie dla miłośników roślin

Pamiętajmy, że posiadając okna od południa i południowego – zachodu, jesteśmy pod największym wpływem padających promieni słonecznych. To ważna informacja, zwłaszcza gdy podejmujemy decyzję o doborze roślin doniczkowych rozlokowanych przy oknie. Na szczęście za pomocą żaluzji drewnianych jesteśmy w stanie w pełni kontrolować ilość wpadających promieni słonecznych, a tym samym właściwie opiekować się naszymi roślinami.

Rozwiązanie zgodne z najnowszymi trendami

Duże przestrzenie okienne, pozwalające wpuszczać do wnętrza największą ilość naturalnego światła, stanowią jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. Coraz większą popularnością cieszą się nie tylko wielkogabarytowe przeszklenia, ale także duże okna narożne. Przy tego typu rozwiązaniach, idealnie sprawdzają się żaluzje drewniane o szerokich lamelach. Ten rodzaj przesłon jest również idealny dla drzwi tarasowych i balkonowych.

Przeszklenia od podłogi do sufitu pozwalają wypełnić dom naturalnym, zdrowym światłem – zauważa specjalista ANWIS. – Dostępność wielu sposobów montażu i sterowania żaluzjami drewnianymi to dobry sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Wybierając kolorystykę oraz szerokość lameli, możemy nie tylko wydobyć potencjał tego typu przeszkleń, ale jednocześnie komfortowo korzystać z możliwości, jakie daje regulacja sporą ilością światła.