/Nowoczesne kwietniki do Twojego wnętrza – poznaj je!

Nowoczesne kwietniki do Twojego wnętrza – poznaj je!

Własne mieszkanie to przyjemna, jedyna w swoim rodzaju, enklawa, w której możemy poczuć się swobodnie. To miejsce, gdzie odpoczywamy, ładujemy baterie przed kolejnymi wyzwaniami, planujemy to, co przed nami. Niezwykle ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, w której czujemy się najlepiej, zgodnie z naszym gustem i zapatrywaniami. Nie musi się to wiązać z dużymi wydatkami, bo pewne dodatki potrafią stworzyć wyjątkowy charakter wnętrza. Prym wiodą tu oczywiście kwiaty, które najpiękniej i najbardziej stylowo prezentują się w oryginalnych kwietnikach. To właśnie o nich napiszemy w poniższym artykule, dlatego zachęcamy do pozostania z nami!

Morze kwiatów w każdym wnętrzu!

Urządzając własną przestrzeń, chcemy, aby zagościło w niej wszystko to, co dla nas ważne. To w końcu jedyne takie miejsce na świecie, gdzie możemy w stu procentach stawiać na swoim, realizując swoje pomysły aranżacyjne. Niezależnie jednak od tego, jaki styl lubimy, czy bardziej nowoczesny, industrialny, minimalistyczny, a może tradycyjny, skandynawski czy prowansalski, jedne jest pewne – kwiaty muszą mieć tu należne im miejsce. 

Kwiaty, które stanowią ponadczasową, przepiękną, a jednocześnie pożyteczną dekorację wnętrza, ponieważ oczyszczają powietrze, sprawiając, że w każdym domu poprawia się mikroklimat. Warto więc, aby zagościły w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni, na balkonie. Ważne też, żeby dobrze, pomysłowo je wyeksponować, aby świetnie zdobiły wnętrze, ale i dobrze się tam czuły. Najlepsze w tym wypadku są kwietniki. 

Kwietniki metalowe – ponadczasowa ozdoba

Bez wątpienia kwietnik to bardzo stylowa ozdoba, która pasuje wszędzie, lecz ważne też jest to, aby dopasować je do konkretnego wnętrza, stawiając na konkretny materiał, z którego wykonany jest ten przedmiot. Uwagę zwracają kwietniki nowoczesne wykonane z metalu. Pasują tam, gdzie rządzi minimalizm i troska o każdy detal, w miejscach, w których nic nie jest przypadkowe, bo każdy element ma swoją rolę, tworzy większą całość. Ale przecież nie chodzi tylko o wygląd, bo choć prezencja jest kluczowa, to nie zapominajmy o równie ważnym czynniku – funkcjonalności. 

Bez obaw, kwietniki nowoczesne są bardzo wytrzymałe, niestraszne nim zmieniające się temperatury czy wilgoć. To dlatego też można bez przeszkód umieszczać je na balkonach, tarasach czy w ogrodach zimowych. Nie dość, że będą zjawiskowo się prezentować, to nawet po dłuższym czasie nic nie stracą ze swojej kondycji. 

A może kwietniki drewniane?

Innym rodzajem są kwietniki drewniane, pasujące bardziej do mieszkań urządzonych w stylu tradycyjnym, klasycznym, a nawet wiejskim. Drewno to bardzo naturalny materiał, więc świetnie się prezentuje z innymi materiałami w podobnym klimacie, jak cegła czy kamień. Pamiętajmy jednakowoż, że drewno przez swój szlachetny wygląd ociepla wnętrze, więc jeśli zależy nam na przyjemnym, rodzinnym kąciku, to kwietniki drewniane mogą nam bardzo w takim wnętrzu podpasować. Niemniej, są szybciej niż kwietniki wykonane z metalu podatne na zniszczenie, zwłaszcza jak trzymamy je na zewnątrz. 

Różne rodzaje kwietników – dla każdego znajdzie się miejsce!

Materiał wykonania kwietników ma znaczenie, ale to nie jedyny czynniki, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując te ozdoby. Równie istotne jest to, gdzie znajdzie się kwietnik – czy będzie wiszący, naścienny czy stojący. Najlepiej postawić na każdy z tych modeli, ponieważ wprowadza to atrakcyjne urozmaicenie do wnętrza. 

Kwietniki wiszące wspaniale się prezentują praktycznie w każdym miejscu, pasują szczególnie do roślin, które lubią zwisać. To samo powiemy o kwietnikach naściennych, które mają tę przewagę nad kwietnikami wiszącymi, że spokojnie znajdą swoje miejsce w mniejszych przestrzeniach. Tak ozdobione ściany będą prezentować się zjawiskowo! Znajdźmy też kawałek podłogi dla kwietników stojących, zwłaszcza że wiele z nich wyposażonych jest w oryginalne nóżki, wnoszące powiew aranżacyjny do każdego pomieszczenia.

Poszukując idealnych kwietników do Twojego domu lub mieszkania, powinieneś odwiedzić sklep Jakpoldesign, znajdujący się pod adresem https://jakpoldesign.pl, gdzie kupisz wyjątkowe kwietniki metalowe w stylu loft. Są one wykonane estetycznie, z troską o każdy szczegół, tworzone z najlepszych materiałów. Oferowane kwietniki zapewniają dużą odporność na uszkodzenia, mają oryginalną formę (ciężko taką znaleźć u konkurencyjnych marek), są tworzone z pasją, dzięki czemu każdy szczegół pasuje do całości, są nowoczesne, co sprawia, że świetnie się prezentują w większości wnętrz!

Fot.: Adobe Stock