/Postęp prac na obwodnicy Wałbrzycha

Postęp prac na obwodnicy Wałbrzycha

Prace budowlane obwodnicy Wałbrzycha realizowane przez Budimex są zaawansowane na poziomie 65%. Na budowie pracuje każdego dnia ok. 350 osób i 170 jednostek sprzętowych przy realizacji m.in. robot ziemnych i nawierzchniowych, prac brukarskich, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego.

Na tzw. starej części obwodnicy trwają prace związane z montażem ekranów akustycznych. Wykonywana jest również konstrukcja z koszy gabionowych na skarpach. Na estakadzie ES/Z/5 została zabetonowana jezdnia prawa ustroju niosącego, natomiast nitka lewa jest w trakcie szalowania i zbrojenia. Dochodzący do estakady lewy mur oporowy z koszy gabionowych został wykonany w całości, prawa strona jest w trakcie realizacji.

Przy rondzie TESCO trwają zaawansowane prace brukarskie. Nieopodal na prawej jezdni ul. Łączyńskiego wykonywana jest stabilizacja gruntu pod przyszłe roboty nawierzchniowe. Wiadukt przy ul. Reja w zakresie robót żelbetowych i asfaltowych wykonany jest w 100%. Obecnie trwa montaż barier energochłonnych i niebawem rozpocznie się montaż elementów ekranów akustycznych. Kładka położona przy ul. Św. Kingi wykonana jest w 98%, pozostał do wykonania początkowy bieg schodowy o wys. 1,5 m oraz montaż pozostałych barier.

W wybranych miejscach konieczność wprowadzenia zmian do projektu budowlanego, co jest poza odpowiedzialnością generalnego wykonawcy, od dłuższego czasu wstrzymuje postęp prac. Tak jest na wysokości ul. Reja, placu Grunwaldzkiego czy skrzyżowania ul. Starachowickiej oraz ul. Żeromskiego.

Obwodnica Wałbrzycha to ważny projekt z perspektywy mieszkańców miasta. Droga poprawi komfort i szybkość komunikacji do zakładów pracy, szkół oraz obiektów publicznych. Obwodnica Wałbrzycha realizowana jest od ub. roku. Termin kontraktowy zakończenia prac to czerwiec 2021 roku, a wartość inwestycji to 249637589,90 zł netto.

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Swoją pracą podnosi jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowanych zostało tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły spółce zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jest ona obecna nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków. Jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

www.media.budimex.pl

Źródło informacji: Budimex SA