/Sadź jesienią, ciesz się wiosną! Robyg edukuje i rozdaje cebulki kwiatów

Sadź jesienią, ciesz się wiosną! Robyg edukuje i rozdaje cebulki kwiatów

Czy jesień to dobra pora dla kwiatów? Deweloper ROBYG po raz kolejny podejmuje działanie skierowane do mieszkańców, chcąc ich zachęcić do ukwiecania swoich miast. Setki woreczków z cebulkami tulipanów trafiło już do rąk poznaniaków podczas Targów Mieszkań i Domów, kolejne cebulki czekają w biurach sprzedaży na klientów ROBYG, a mieszkańców jednego z gdańskich osiedli deweloper zaprasza do wspólnej akcji sadzenia kwiatów.

Choć z pięknie kwitnącymi, wielokolorowymi dywanami powszechnie kojarzy się wyłącznie wiosna, deweloper ROBYG przekonuje, że właśnie teraz jest odpowiedni moment na… sadzenie kwiatów. ROBYG propaguje wśród mieszkańców Poznania i Gdańska hasło dobrze znane ogrodnikom – „Sadź jesienią, ciesz się wiosną!”. Edukując i rozdając cebulki kwiatów, deweloper kontynuuje zainaugurowaną wiosną akcję „Z miłości do bioróżnorodności” i znów zachęca, by ukwiecać miasta i balkony. Tym razem tulipanami, które jako rośliny cebulowe, mogą być sadzone jesienią.

– Jesień to dobry czas, by sadzić nie tylko cebulki kwiatów, ale również byliny, drzewa, krzewy owocowe i ozdobne… Sadząc jesienią, pomagamy roślinom lepiej się ukorzenić, a podlewanie często zapewnione jest dzięki naturalnie występującym o tej porze roku opadom. Wcześniej zachęcaliśmy do sadzenia w doniczkach i ogródkach łąk kwietnych, które szczególnie służą pożytecznym owadom zapylającym – chcemy kontynuować edukowanie w zakresie wspierania różnorodności biologicznej w miastach, dlatego teraz zapraszamy do naszych biur sprzedaży po specjalnie przygotowane cebulki tulipanów mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.

Rośliny posadzone jesienią mają więcej czasu na to, by się dobrze ukorzenić, dzięki czemu zapewniamy im wczesny (i łatwiejszy) start wiosną – mogą lepiej kwitnąć i być bardziej odporne na choroby oraz szkodniki. Kwiaty cebulowe, które rozdaje deweloper, zajmują dodatkowo niewiele miejsca. Można je uprawiać na rabatach, a także w doniczkach na balkonach.

Dla dobra planety

Działania takie jak to, skierowane bezpośrednio do mieszkańców miast i użytkowników konkretnych osiedli ROBYG, są bardzo charakterystyczne dla tego dewelopera, który tylko w tym roku zorganizował m.in. ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci w Poznaniu, a także sprzątanie plaży w Gdańsku i terenów zielonych w stolicy Wielkopolski. Wynika to z szeroko zakrojonej, ambitnej strategii spółki. Dokładając wszelkich starań, by prowadzić działalność w sposób zrównoważony, deweloper określił sobie jej trzy obszary: społeczny (ROBYG DLA LUDZI), zarządzania (ROBYG DLA ZRÓWNOWAŻONEGO BIZNESU) i środowiskowy (ROBYG DLA PLANETY). Ostatni z obszarów, dla planety, przejawia się we wszystkich aspektach działalności firmy, która postawiła sobie za cel minimalizowanie negatywnych skutków zmian klimatycznych. Wartości firmy – troska (o środowisko i ochronę zasobów naturalnych), wsparcie (okazywane lokalnie, m.in. społecznościom i fundacjom) oraz odpowiedzialność (w zarządzaniu firmą, wpływaniu na środowisko czy doborze lokalnych podwykonawców) wyrażane są w działaniach, takich jak: wdrażanie rozwiązań ekologicznych na osiedlach (zgodnie z Zielonym Standardem ROBYG, każde osiedle musi ich mieć co najmniej 5) czy angażowanie się w życie społeczności lokalnych i ich integrację (choćby poprzez działania typu warsztaty dla dzieci, edukacja ekologiczna mieszkańców itp.). Cele strategiczne dewelopera, sformułowane w opublikowanym niedawno raporcie ESG, są niezwykle ambitne:

Chcemy być liderem wśród niskoemisyjnych deweloperów mieszkaniowych w kraju, dlatego do końca 2024 r. 100% energii elektrycznej w naszych procesach budowlanych ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Stale zwiększamy też liczbę projektów zgodnych z ideą 15-minutowego miasta, mimo że już mamy ich ponad 80%. Ale przede wszystkim, chcemy być liderem w zakresie uwzględniania bioróżnorodności oraz odpowiedniego zarządzania wodą na wszystkich naszych projektach mieszkaniowych – w tym obszarze liczą się nie tylko duże inwestycje, rozwiązania technologiczne, ale też każde, nawet najmniejsze działanie, mające na celu wspieranie i promowanie różnorodności biologicznej, tak ważnej obecnie dla naszej planety – wyjaśnia Anna Wojciechowska z ROBYG.

Kwiaty dla wszystkich

Woreczki z cebulkami tulipanów są bezpłatnymi upominkami dla każdego, kto między 10 października a 10 listopada br. odwiedzi biura sprzedaży dewelopera w Poznaniu i Gdańsku. W ramach akcji w Gdańsku, deweloper zaprasza również wszystkich mieszkańców osiedla Nowa Letnica oraz swoich pracowników do wspólnego ukwiecenia osiedla. Wszyscy chętni mogą dołączyć w piątek 14 października, w samo południe, do działania – przygotowane są już cebulki, a dla najmłodszych uczestników również drobne upominki.