Meble, dodatki, faktury, kolory razem stanowią w pomieszczeniu pewną harmonijną całość, która oddaje klimat wnętrza. Dobrze zaplanowane oświetlenie jest podsumowaniem aranżacji naszych czterech ścian. To “kropka nad i”, która podkreśla atuty i detale, a jednocześnie maskuje ewentualne ograniczenia metrażu. Można odnieść wrażenie, że kiedyś nie przykładaliśmy do tego uwagi tak jak dzisiaj.
Styl skandynawski – oświetlenie wnętrz
Aktualnie projekty oświetlenia stanowią osobny element wystroju wnętrz. Spełniają rozmaite zadania – powinny być jednocześnie funkcjonalne i dostosowane do potrzeb domowników, a także cieszyć oko i maksymalnie akcentować zalety mieszkania. Wszystko to znajdziemy na stronie https://amazingdecor.pl.
Industrialne lampy marki ferm LIVING
Styl skandynawski jest bardzo uniwersalny, jednak z odważnymi formami i kolorami raczej nie należy przesadzać. Warto wybrać minimalistyczne rozwiązania, jak na przykład coraz bardziej popularne lampy o prostej oprawie, które składają się jedynie z żarówki. To trend wywodzący się właśnie z północy. Taka ascetyczna forma tworzy idealną harmonię ze skandynawską prostotą. Lampa wisząca Socket Pendant mosiądz ferm LIVING posiada dodatkowo mosiężny trzon. To bardzo elastyczne rozwiązanie, żarówka może stanowić samodzielną lampę, a możliwość nałożenia klosza pozwala całkowicie odmienić pomieszczenie. Dodatkowo lampa bez abażura zapewnia wyjątkowo dobre rozprowadzenie światła. Równie dobrze w nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się mosiądz. Lampa stołowa Meridian mosiądz ferm LIVING to bezprzewodowe i wygodne rozwiązanie. Lampa ma funkcje miarkowania natężeniem światła, można ją ściemniać. Sprawdzi się w sypialni, na szafce nocnej – pozwala czytać przed snem, a przytłumione światło tworzy miłą i ciepłą aurę. Toporny wygląd i prosta forma geometryczna prezentuje schludny i nowoczesny design. Ponadto jest niezwykle ekonomiczna, zapewnia nawet 12 godzin świecenia bez ładowania.
Bambusowe lampy sufitowe marki Madam Stoltz
Bambus to modny materiał, który na stałe zagościł we wnętrzach. Początkowo pod postacią mebli ogrodowych, dzisiaj “wszedł na salony” i jest wykorzystywany wewnątrz jako dodatki w kuchni, a nawet do produkcji podłóg. Bambus kojarzy się z egzotyką i potrafi ocieplić nawet surowy skandynawski wystrój. Bambusowa lampa wisząca Madam Stoltz ma szeroki, piętrowy klosz i idealnie oświetli drewniany stół jadalni lub kuchni, czy wyspą kuchenną. Ażurowy, pleciony wzór pozwala równomiernie rozprowadzić światło, zapewnia blask i tworzy dekoracyjne desenie. Okrągły kształt i dodatek lnu, którym jest pokryta nadaje kloszowi stylu boho. Lampa wisząca Cane Drop będzie wspaniałym dodatkiem do domu. Co dodatkowo przekona niektórych, właścicielka marki Madam Stoltz prowadzi działalność z uwagą na zrównoważony rozwój. Produkty są eko i powstają z materiałów z recyklingu. Lampy są wykonywane ręcznie, co nadaje każdej indywidualność. Naturalne niedoskonałości, różnice w kształcie to miła odmiana od taśmowej produkcji. To właśnie ten element niepowtarzalności ręcznego procesu wytwarzania nadaje produktom tak dużego uroku.
Eleganckie lampy marki House Doctor
W kuchni warto poświęcić uwagę oświetleniu centralnemu. Lampa wisząca Boston antyczny brąz House Doctor usytuowana nad stołem doda industrialny akcent pomieszczeniu. Okrągły kształt i faktura są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem dostosują się do reszty wystroju. Jednak przy gabarytowych kuchniach warto pomyśleć o dodatkowym oświetleniu, by oprócz estetyki zadbać o praktyczność. Lampa kinkiet Game House Doctor Game jest minimalistyczną lampą ścienną. Jest wykonana z żelaza i posiada ruchome ramię, które umożliwia manipulowanie kątem padania światła. Oprócz kuchennych blatów warto pomyśleć o doświetleniu innych mebli takich jak sofy, fotele, łóżka. Dzięki temu w tych miejscach możemy uzyskać dodatkowy, przytulny kącik.
Nie powinniśmy zapominać również o sypialni, to tam najważniejsze jest nastrojowe oświetlenie, które będzie tworzyło przestrzeń wypoczynku. Jako takie oświetlenie może nam posłużyć lampa podłogowa Precise czarna House Doctor. Lampa ma czarny kolor i matowe wykończenie, jest dostarczana z przewodem o długości 3,5 m, więc z powodzeniem może oświetlać przestrzeń przy łóżku, jak i w kącie pokoju.
W pokoju sypialnym możemy również zdecydować się na oświetlenie z góry, kinkiety zamontowane bezpośrednio nad zagłówkiem łóżka, tak by odpowiednio oświetlały książkę, czy gazetę, gdy będziemy czytać w łóżku. Warto przyjrzeć się modelowi Precise, to użytkowa, a zarazem dekoracyjna lampa ścienna. Wykonana z żelaza i mosiądzu pozornie wygląda topornie, ciepłe barwy równoważą pierwsze wrażenie i w praktyce kinkiety stają przytulne. Ruchomy klosz pozwala skierować światło w pożądanym kierunku.
W tym pomieszczeniu także musimy pamiętać o oświetleniu ogólnym, nie powinno ono jednak nas oślepiać. Ball od House Doctor to pod tym względem idealny wybór. Szklana, oszczędna forma i stonowana kolorystyka idealnie wpisują się w założenia skandynawskiego stylu. Dymno-szary kolor szkła pozwoli na zachowanie zmysłowej aury w sypialni i przytłumi oślepiające światło.