/Dlaczego warto dopasować brodzik i umywalkę w jednym kolorze?

Dlaczego warto dopasować brodzik i umywalkę w jednym kolorze?

W małych wnętrzach, takich jak łazienka, szczególnie istotne jest utrzymanie równowagi i harmonii w zakresie stylu i kolorów. Dobór odpowiednich barw ma tu kluczowe znaczenie, ponieważ brak spójności w tej kwestii może zburzyć całokształt wystroju. Jedną z fundamentalnych zasad, których warto przestrzegać, jest wybór umywalki i brodzika w tym samym odcieniu.

Spójność kolorystyczna brodzika i umywalki – dlaczego jest taka ważna?

Utrzymanie brodzika i umywalki w jednym kolorze to korzystne rozwiązanie. Ten zabieg sprawia, że pomieszczenie wydaje się nie tylko bardziej uporządkowane i nowoczesne, ale i optycznie większe. Spójność kolorystyczna sprzętów pozwala utrzymać harmonijny i elegancki wygląd łazienki. Ponadto, brodzik i umywalka w tej samej stylistyce zwalniają nas z konieczności starannego dopasowywania kolorów i wzorów, szczególnie jeśli zdecydujemy się na sprzęty od jednego producenta.

Jak dobrać kolorystycznie brodzik i umywalkę?

Przy wyborze sprzętów sanitarnych ważne jest, aby pasowały one do pozostałych elementów łazienki. Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym odcieniem będzie tu klasyczna i ponadczasowa biel. W ostatnich latach modne stały się również sprzęty kolorowe, zaczynając od czerni, przez szarości i beże, a kończąc na bardziej zdecydowanych barwach. Korzystną opcją jest wybór brodzika i umywalki w zestawie. Taką możliwość daje polska marka Schedpol, specjalizująca się w produkcji brodzików, wanien, nośników wannowych i odpływów liniowych. – Oferta obejmuje zarówno brodziki, jak i umywalki kompozytowe o jednakowej stylistyce. Dzięki temu mamy gwarancję, że stworzą one spójny i jednolity wizualnie zestaw. Warto zaznaczyć, że umywalki kompozytowe wyposażone są w powłoki, które poprawiają komfort korzystania z nich na co dzień: powłoka Antibac® hamuje rozwój drobnoustrojów na powierzchni umywalki, a powłoka Easy to Clean® ułatwia jej mycie. Obie powłoki występują zarówno w gładkiej wersji wykończenia, jak i w wersji z matowym efektem mineralnym o strukturze przypominającej kamień. – mówi ekspert marki Schedpol. Strukturę kamienia znajdziemy w też w brodzikach kompozytowych Schedpol, np. w modelu Protos Grey Stone w modnym, szarym odcieniu. Kamienista struktura powierzchni bezpośrednio nawiązuje do natury i podnosi bezpieczeństwo kąpieli dzięki swoim właściwościom antypoślizgowym.  

Podsumowując, wybór brodzika i umywalki w zestawie stanowi doskonały sposób na osiągnięcie spójnej i estetycznej aranżacji. To rozwiązanie nie tylko zachwyca oko, ale także jest wyjątkowo praktyczne, bo pozwala uniknąć trudności z dopasowywaniem do siebie pojedynczych elementów. Zdecydowanie warto rozważyć tę opcję podczas planowania remontu łazienki.

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: www.schedpol.pl