/Dlaczego warto zdecydować się na szambo betonowe?

Dlaczego warto zdecydować się na szambo betonowe?

Każdy kto posiada swoje własne gospodarstwo domowe, z pewnością też zdaje sobie sprawę z tego, że obligatoryjnie musi zostać na posesji zamontowane również szambo. To właśnie tam z reguły odprowadzane są ścieki o ile w pobliżu domu nie ma możliwości podłączenia instalacji kanalizacji miejskiej. Oczywiście wybór odpowiedniego szamba nie będzie należał do najłatwiejszych. Na rynku obecnie występują zbiorniki na ścieki zarówno plastikowe jak i betonowe, jednak to te drugie cieszą się o wiele większą popularnością. Tak więc dlaczego warto wybrać szamba batonowe?

Dlaczego wybór szamba jest istotny?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie jest przeznaczenie szamba. W momencie kiedy do działki, na której stoi dom, nie ma możliwości wykonania przyłączenia do kanalizacji miejskiej, to właśnie ten zbiornik staje się możliwością na odprowadzenie ścieków i nieczystości. Wybór szamba powinien być przede wszystkim idealnie dopasowany do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Mowa tu przede wszystkim o pojemności takiego zbiornika. Jedna warto również zwrócić uwagę na modele wykonane z betonu. Szambo betonowe 10m3 może okazać się bowiem świetnym i praktycznym rozwiązaniem, na miarę potrzeb każdego posesji.

Zalety szamba betonowego- co je wyróżnia?

Wspomniane już zostało, że na rynku można wyróżnić dwa rodzaje zbiorników na nieczystości, zwykle są to:

  • szamba betonowe
  • szamba do których produkcji zostały wykorzystane tworzywa sztuczne

Oczywiście wiele osób zastanawia się, który rodzaj tego typu zbiorników lepiej sprawdzi się na ich działce. Nie da się ukryć, że szambo to inwestycja na lata, a wybranie nieco tańszych modeli może być opłacalne. Szambo 10m3 wykonane z betonu charakteryzuje się nie tylko trwałością i niską ceną, ma ono bowiem do zaoferowania znacznie więcej. Okazuje się, że do ich produkcji najczęściej wybiera się niezwykle szczelne i solidne betonowe mieszanki, które wykazują się pełną odpornością na działanie środków chemicznych, a także zapobiegają przesiąkaniu wody. Można więc śmiało powiedzieć, że szamba betonowe cechuje ponadprzeciętna trwałość, a co za tym idzie skutecznie będą one zapobiegać przesiąkaniu zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Co więcej ogromnym atutem betonowych szamb jest również pokaźna masa zbiornika, najczęściej oscyluje ona w okolicy kilku ton. Jak łatwo można się również domyślić, to wyjątkowa struktura materiału sprawia, że jest on tak odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także z powodzeniem zniesie on ogromne obciążenia. Warto również zaznaczyć, że mieszanka betonowa, którą stosuje się do produkcji szamb jest produkowana tylko i wyłącznie z naturalnych składników. Zwykle wykorzystuje się do tego kruszywo, wodę oraz spoiwo jakim jest cement. Wobec tego proces produkcji szamba betonowego jest w pełni bezpieczny dla środowiska.

Kiedy warto postawić na szambo betonowe?

Budowa szamba zawsze powinna być starannie przemyślana, a jego finalny wybór powinien- oprócz warunków otoczenia- odpowiadać również naszym możliwościom finansowym. Szamba betonowe idealnie sprawdzają się w niewielkich posesjach, kiedy to zbiorniki muszą być zainstalowane np. na drodze dojazdowej do garażu, więc wytrzymałe szambo betonowe nie odkształci się i nie uszkodzi pod ciężarem samochodów. Wiele osób jednak obawia się instalacji szamba betonowego, gdyż wydaje im się, że montaż jest niezwykle skomplikowany i wymaga ogromnej ilości sprzętu. Okazuje się jednak, że firmy oferują kompleksowe usługi montażowe, więc zainstalowanie takiego zbiornika nie będzie stanowiło problemu.