/Piękno w dotyku. Wykończenia szczotkowane ożywią Twoją łazienkę

Piękno w dotyku. Wykończenia szczotkowane ożywią Twoją łazienkę

Salon kąpielowy, świątynia piękna, prywatne spa… Nowoczesna łazienka to dziś przestrzeń zarówno pielęgnacji ciała, jak i regeneracji ducha. Wykreować odpowiednią do tego atmosferę pomogą nowe, szczotkowane wykończenia metalu w odcieniu złota, miedzi, niklu oraz GunMetal. Który z nich wybierzesz?

Jeszcze nie tak dawno łazienki miały być przede wszystkim praktyczne. Funkcjonalnie zaplanowane, wygodne w codziennym użytkowaniu, łatwe do utrzymania w idealnej czystości. Higieniczną funkcję tego pomieszczenia często podkreślał klasyczny duet bieli ze srebrzystym chromem. Teraz, gdy wszystkie te walory stały się standardem, oczekujemy czegoś więcej. Skoro łazienka jest tym miejscem, w którym zbieramy siły, by ruszyć w nowy dzień, a wieczorem zmywamy z siebie wszystkie napięcia – wystrój wnętrza powinien budzić pozytywne, ciepłe emocje.

Na ten kluczowy trend, który zmienił sposób myślenia o projektowaniu łazienki, odpowiada najnowsza propozycja polskiej firmy Radaway. Są to kabiny prysznicowe i parawany nawannowe z profilami i okuciami ze szczotkowanego metalu. Mają one w sobie wyjątkową szlachetność, a także wizualną delikatność, której tak bardzo nam obecnie trzeba. Emanują dyskretnym luksusem. Sprawiają, że codzienne czynności przestają być prozą życia. Zyskują coś z poezji.

Cztery odcienie przyjemności

Nowa kolekcja szczotkowanych wykończeń profili i okuć kabin prysznicowych oraz parawanów nawannowych obejmuje cztery odcienie, w których dostępne są modele z serii Furo, Essenza Pro oraz Modo New. Z tej różnorodnej gamy łatwo jest dobrać rozwiązanie, które idealnie wpisze się w koncepcję wymarzonej łazienki.

Brushed Gold – szczotkowane złoto, które dodaje łazience subtelnych, biżuteryjnych akcentów. Tego rodzaju kabina czy parawan to propozycja do wnętrz zaaranżowanych z kobiecą subtelnością albo… z królewskim szykiem! Znakomicie komponuje się z estetyką art déco, mid-century modern, modern, classic czy glamour. Wprost nie może się bez niej obyć łazienka w stylu nowoczesnego eklektyzmu.

Brushed Copper – szczotkowana miedź wzbogaca wnętrze w wyważony sposób. Dodaje mu ponadczasowej szlachetności. To znakomity wybór do aranżacji w duchu retro i loft, ale też projektów z jednej strony pełnych elegancji, a z drugiej – bliskich naturze. Miedź z wykończeniem szczotkowanym wspaniale łączy się m.in. z marmurem (polerowanym lub nie), łupkiem, betonem oraz ceramiką w najróżniejszych kolorach – od bieli po butelkową zieleń, granat i czerń.

Brushed Nickel – szczotkowany nikiel wyróżnia się delikatnie złamanym odcieniem srebra. Ten ciepły ton zachwyca czułych na niuanse estetów. Jest jednocześnie wyborem wprost uniwersalnym. Bezpretensjonalny i dyskretny, nigdy się nie opatrzy ani nie wyjdzie z mody. Równie dobrze łączy się z kolorami ciepłymi, jak i chłodnymi. Będzie pasować do łazienki zarówno nowoczesnej, jak i stylizowanej w duchu retro albo tak modnego dziś modernizmu.

Brushed GunMetal – szczotkowany gunmetal bliski jest matowej czerni, jednak ma znacznie więcej głębi, a przy tym wspaniale współpracuje ze światłem. Kabina lub parawan nawannowy z takim wykończeniem będzie pasować do łazienki loftowej i minimalistycznej, a także rustykalnej, bliskiej naturze lub nawiązującej do stylu japandi. Gdziekolwiek się znajdzie, wykreuje wyjątkową atmosferę kąpieli.

Wprowadzona przez nas Brushed Collection już od początku pojawienia się budzi ogromne zainteresowanie. To z pewnością efekt tego, że trafia w gusta i potrzeby współczesnych koneserów eleganckich, wyważonych i ponadczasowych rozwiązań estetycznych w przestrzeniach łazienek. W dodatku z zachowaniem praktycznych walorów, za które cenione są nasze kabiny i parawany– komentuje Hanna Błaszak, ekspert Radaway.