/Total white – aranżacja łazienki w śnieżnej bieli

Total white – aranżacja łazienki w śnieżnej bieli

Gdy za oknem prószy pierwszy śnieg, a biały puch osiada wszędzie wokół, upewniając nas, że zima jest tuż tuż, warto z otaczającej aury zaczerpnąć inspirację odnośnie dekorowania naszych domów i mieszkań. Biel kojarzy się z czystością, sterylnością, nowoczesnością, dlatego idealnie sprawdza się w strefie łazienki. Jest doskonałym tłem do dowolnych aranżacji z wykorzystaniem szerokiej palety akcesoriów, jak te marek Tiger oraz Sealskin.

W tym przypadku główna bohaterka jest tylko jedna i jest nią czysta biel. Ta barwa odgrywa kluczową, bazową rolę, to wokół bieli budujemy całą koncepcję dekoracyjną wnętrza. Kolor biały kojarzy się z elegancją i subtelnością. I takie właśnie powinny być wnętrza wpisujące się w ten łazienkowy trend. Na rynku kolor biały jest zdecydowanie dominującym, jeśli chodzi o dostępność wyposażenia łazienki. W ofercie linii Sealskin znajduje się wiele propozycji, które umożliwią wyeksponowanie całego potencjału konwencji total white look w tej strefie mieszkania.

Ciekawą propozycją, która nada wnętrzu charakteru i będzie bazą do dalszych działań aranżacyjnych jest zestaw prysznicowy Twiss od Sealskin (deszczownica oraz termostat). W skład zestawu wchodzą: deszczownica  o średnicy 30 cm, słuchawka prysznicowa posiadająca 3 strumienie wody, w tym masujący, z regulacją wysokości i  możliwością obracania, a także bateria z termostatem  z mechanizmem bezpieczeństwa, która nigdy nie jest zbyt gorąca i zapewnia natychmiastowo odpowiednią temperaturę wody. Z takim białym wykończeniem nadającym wnętrzu mroźnego skandynawskiego charakteru idealnie skomponują się akcesoria Brix. W kolekcji dostępne są m.in. półki ścienne, stojak typu drabina, uchwyt metalowy na papier toaletowy, jak również stojak ze szczotką do wc, czy stojak na ręczniki i haczyk z lustrem. Z kolorystyką idealnie współgra nowoczesny desing, ale warto też podkreślić funkcjonalność wyposażenia. Wykonanie akcesoriów z metalu nierdzewnego pozwala na użytkowanie ich w wilgotnych pomieszczeniach, półki ścienne sprawdzą się zarówno do przechowywania kosmetyków i jako półki na dekoracje, np. rośliny, zaś drabinę można wykorzystać do suszenia ręczników. W trendzie totalnej bieli odnajdą się także akcesoria Urban –  m. in. wieszak na papier toaletowy, haczyki, czy dozownik na mydło.

Biel ma to do siebie, że wprowadza do wnętrza dość zimny, nowoczesny look, ale jeśli ktoś marzy o bardziej przytulnej aranżacji, idealnej na jesienne i zimowe temperatury, warto zwrócić uwagę na serię mebli łazienkowych Maryport – mają piękny rustykalny klimat. Szafki pod umywalkę w różnych rozmiarach charakteryzują się matową bielą, mają pojemne szuflady i są bardzo trwałe. Dopełnieniem śnieżnej aranżacji łazienki są tekstylia i dodatki, w tym miękki i elegancki dywanik łazienkowy Twist, wykonany z mikrofibry, czy dywaniki Angora i Reverse. Z kolei wśród zasłonek uwagę zwraca model Coloris – wykonany z mieszanki bawełny i poliestru, zapewniając luksusowy wygląd i wysoką trwałość, a także zasłonka Madeira. By dodatkowo wzmocnić efekt bieli, warto zmieścić w strefie higieny kosz Mind – charakteryzujący się praktycznym i kompaktowym designem.

Obawiając się przesadnej monotonii w łazience total white, można zawsze przełamać przewodnią barwę na wiele sposobów, w zależności od upodobania czy nastroju.  Wiadomo, że kolor to jedynie jeden z wielu elementów budujących wizerunek pomieszczenia. Cała reszta zależy już tylko od naszej wyobraźni.